دکتر قادری در جمع اساتید بسیجی "‌لامرد" ‌استان فارس:

اقتصاد تک‌محصولی مانع بارور شدن ظرفیت‌های اقتصادی است/ مشکلات ارزی به دلیل عدم تقویت بنیان‌های اقتصادی است

اقتصاددان ملی و استاد بسیجی دانشگاه شیراز گفت: وابستگی دولت به درآمدهای نفتی و از سوی دیگر وابسته بودن بخش عمده درآمدها به دولت مشکلات جدی ایجاد کرده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزار‌ش روابط عمو‌می سازمان بسیج اساتید فارس، دکتر حعفر قادری در نشست تحلیل اوضاع اقتصادی و تبین راهکارهای اقتصاد مقاومتی برای برون‌رفت از مشکلات در جمع اساتید بسبحی دلنشگاه آزاد لامرد با بیان اینکه جایگاه ایران اسلامی سیاست‌ها و معادلات آنریکا را بهم ریخته است، ‌اظهار کرد: استکبار جهانی برنامه‌هایی برای منطقه تدارک دیده بود که جمهوری اسلامی تمام تهدیدها به فرصت تبدیل کرد.

‌وی با تصریح بر نقش پررنگ و جایگاه ایران اسلامی در دنیا افزود: اتفاقاتی که در حال وقوع است آینده خوبی را برای نظام جمهوری اسلامی ترسیم می‌کند.

این اقتصاددان برجسته ملی با تأکید بر توانمندی نیروی انسانی تصریح کرد: رشد علمی در کشور بسیار خوب بوده و در وضعیت مناسب تولید علم هستیم از سوی دیگر حضور در کنارهای آب‌های آزاد و بین‌المللی امکان توسعه را فراهم می‌کند.

قادری با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی گفت: اقتصاد تک‌محصولی وابسته به نفت و گاز نگذاشته است بقیه ظرفیت‌های اقتصادی بارور شود چرا که بخش عمده درآمدهای ما وابسته به نفت است.

نماینده ادواری مردم شیراز در مجلس خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی با جاذبه‌های طبیعی، توریسم سلامت و انواع توریسم‌های مختلف دیگر جز ۱۰ کشور اول دنیا است.

‌استاد بسیجی دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه وابستگی دولت به درآمدهای نفتی و از سوی دیگر وابسته بودن بخش عمده درآمدها به دولت مشکلات جدی ایجاد کرده است، گفت: اقتصاد ما بانک محور است درحالی‌که باید اقتصاد بازار سرمایه باشد.

وی بیان کرد: رشد نقدینگی کمتر از ۲۰ درصد در دولت‌ها نبوده و این ارزش پول ملی را کم می‌کند.

قادری گفت: اگر امروز مشکلات ارزی را می‌بینیم برای این است که بنیان‌های اقتصادی کشور را قوی تعریف نکردیم.

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار سازمان

معرفی آثار اساتید