سردار نقدی در دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس:

دانشگاه‌ها به سمت فناوری‌های جدید حرکت کنند/ عقب‌نشینی و افول دشمنان انقلاب اسلامی مشهود است

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران ‌گفت: امروز دانشگاه‌ها باید به سمت فناوری‌های جدید رفته و با ظرفیت‌هایی که موجود است به رشد و بالندگی ایران کمک کنند تا به کشورهای خارجی وابسته نباشیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید فارس، سردا‌ر محمدرضا نقدی در جمع استادان، دانشجویان و پژوهشگران بسیجی در سالن اجتماعات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس اظهار داشت: امروز دشمن جنگ اقتصادی را در پیش کشیده، اما باید بداند این مشکل، از تمام مشکلاتی که ۴۰ سال پیش داشتیم بدون شک آسان‌تر است و از لحاظ علمی قابل اثبات است.

نقدی تصریح کرد: هر چند دشمنان امروز شکست خورده‌اند، گمان می‌کردند با تحریم‌های فلج‌کننده خود می‌توانند نانوایی‌های ما را خالی کرده، پمپ بنزین‌ها را تعطیل و کاری کنند که دولت توان پرداخت حقوق نداشته باشد و مردم به خیابان بریزند که در این راه موفق نشدند.

وی افزود: چهل سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و در این مدت جنگ تمام عیار دشمن با قدرت‌های شیطانی با ملت آسمانی و الهی تداوم داشته و ملت ما با عنایت خداوند متعال توانسته آنان را عقب رانده و یک گام جلو افتد.

نقدی خاطرنشان کرد: عقب‌نشینی و افول دشمنان انقلاب اسلامی مشهود است و ایران اسلامی در تمام شئون مادی و معنوی نیز رشد چشمگیر و خیره‌کننده داشته و ارتقاء یافته است.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رشد علم و فناوری و ظرفیت‌‌های اقتصادی کشورمان اشاره و بیان کرد: امروز در اقتصاد دست ما پر و دست دشمن خالی است به طوری که اقتصاد مولد نیازمند انرژی، نیروی انسانی،منابع معدنی، زمین، آب و خاک، علم و فناوری می‌خواهد که ما دارای تمام این منابع هستیم.

وی تصریح کرد: امروز تنها نیروهای مسلح از منابع و ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده کرده و در آن به توانمندی‌ و خودکفایی در ساخت تجهیزات نظامی از جمله رادارها و موشک‌ها استفاده کرده که تمام اینها از دل دانشگاه‌ها بیرون آمده است.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به برخی اظهارنظرها در مورد بالا بودن هزینه‌های دفاعی ایران گفت: کشور امارات که به اندازه یک شهرستان ایران است چهار برابر ما بودجه دفاعی و عربستان ۹ برابر ما بودجه دفاعی دارد و اینکه می‌گویند بیشترین بودجه‌ها در ایران صرف صنعت دفاعی می‌شود این دروغ محض است.

نقدی با اشاره به اینکه تمام ظرفیت‌ها و منابع در کشور است، افزود: امروز دانشگاه‌ها باید به سمت فناوری‌های جدید رفته و با ظرفیت‌هایی که موجود است به رشد و بالندگی ایران کمک کنند تا به کشورهای خارجی وابسته نباشیم.

وی با اشاره به اینکه نقدینگی زیاد از مصیب‌ها و معضلات کشور است و این گرانی‌ها نیز از آن نشات می‌گیرد افزود: هر وقت این نقدینگی بالا باشد به سمت گرانی‌ می‌رویم.

نقدی با تاکید به اینکه امروز به توکل به خدا و خودباوری که در جبهه‌ها بود نیازمندیم خاطرنشان کرد: اگر دیواره بتونی پنج جداره دور ایران بکشند و در کنار آن نیز نگهبان بگذارند باز هم می‌توانیم اقتصاد پیشرو داشته باشیم.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با طرح این سوال که زشت نیست التماس کرده و بگوییم تو را خدا نفت ما را بخرید و آنان با تحقیر بگویند نمی‌خریم، تصریح کرد: امروز فروپاشی غرب اتفاق افتاده و خیلی کند ذهن هستند آنان که نمی‌دانند آمریکا رو به فروپاشی است، آمریکا نمی‌تواند یک آتش‌ را خاموش کند و در محافل بین‌المللی به ریش رئیس جمهور آن می‌خندند.

وی گفت: امروز آمریکا به کشور دست سوم هم زورش نمی‌رسد، نه اقتصاد، نه روحیه و نه اعتبار جهانی دارد و اجازه فکرکردن برای جنگ را هم ندارد و ایران است که به یک ابرقدرت تبدیل شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.