سردار نقدی در نشست شورایعالی بسیج اساتید فارس:

هدف جنگ روانی و تصویرسازی‌های غلط، سربه‌زیرکردن نظام است/ اساتید بسیجی با جدیت به مقوله اسلامی کردن علوم انسانی و روشنگری ورود کنند

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه ‌گفت: ‌از طریق عملیات و جنگ روانی مستندسازی‌های غلط اجازه بازگویی موفقیت‌های ایران اسلامی را نمی‌دهند و به سایه جنگ اشاره می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی سا‌زمان بسیج اساتید فارس، ‌سردار محمدرضا نقدی در نشست شورایعالی قشر بسبج اساتید فارس با بررسی چهل سالگی انقلاب، به قیاس بین انقلاب‌های یزرگ دنیا در صده‌های اخیر و فعلی پرداخت و اظهار داشت: ‌امروز انقلاب اسلامی بدون سرسوزنی عقب‌نشینی از مواضعش در حالی به ٤٠ سالگی می‌رسد که دربست پای آرمان‌های امام راحل و فرامین رهبر معظم انقلاب ایستاده‌ایم.

وی با بیان اینکه در این ٤٠ سال انقلاب اسلامی مورد آماج انواع تهاجم و جنگ بوده است، افزود: ‌نتیجه ٤٠ سال تهاجم فرهنگی دشمن علیه فعالیت فرهنگی علیه این ملت این بوده که امسال در بدترین شرایط اقتصادی دو میلیون زائر پیاده در اربعین حسینی به کربلا رفتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه تصریح کرد: ‌امروز ارزش‌های اسلامی در این ملت بالنده‌تر و جوانان ما دین باورتر شده‌اند و با چشمان اشکی برای دفاع از صدور انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت ایستاده‌اند.

سردار نقدی همچنین با اشاره به جنگ اقتصادی و تصور دشمن بیان کرد: ‌آنها بر این تصور بودند که ملت ایران طی مدت کوتاهی فلج خواهد شد و امروز می‌بینیم هشت سال و شش ماه از شروع این جنگ گذشته و هیچ اتفاقی نیافتاد.

وی با اشاره یه تصویرسازی غلط و سیاه‌نمایی‌ها که اتفاق می‌افتد‌،‌ ‌گفت: تجاوز‌ و یا فساد اقتصادی را طوری تصویرسازی می‌کنند که نظام را سربه‌زیر کنند‌؛‌ در حالیکه نظام مقصر نیست و از برخورد سخت نظام با مفاسد به راحتی عبور می‌کنند و آن را در گوشه‌ای از صفحات چندم رسانه خود بازتاب می‌دهند و حتی در برابر محاکمه شروع به مخالفت می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با بیان اینکه هیمنه آمریکای امروز شکسته شده و دیگر ابرقدرت نیست‌،‌ تصریح ‌کرد: ‌آمریکا در هرجنگی که وارد شده آنجا تبدیل به کانون قدرت حزب‌الله و جبهه مقاومت شده است که می‌توان به قدرت گرفتن حشدالشعبی و بسیج مردمی عراق و سوریه، ‌یمن‌، ‌پیروزی حزب الله لبنان و ... نام برد تا جایی که امروز مرزهای مفاومت در غرب آسیا گسترانیده شده است.

وی با اشاره به جنگ روانی علیه ملت ایران ‌گفت: ‌از طریق عملیات و جنگ روانی اجازه بازگویی موفقیت‌های ایران اسلامی را نمی‌دهند و به سابه جنگ اشاره می‌کنند؛ ‌در حالیکه آمریکا امروز از خاموش کردن یک آتش در کالیفرنیا ناتوان است.

نقدی خاطرنشان کرد: ‌امروز معادلات دنیا عوض شده و مردم با دست خالی توانستند حکومت چندهزارساله شاهنشاهی را که دارای قدرت بود، از بین ببرند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به مردم حق انتخاب و رشد سیاسی داد، افزود:‌ امام راحل با وجودی که با بازرگان و بنی صدر مخالف بود اما تا زمانی که مجلس رأیش را باطل نکرد؛ در برابر مردم‌سالاری نایستادند و اجازه رشد به مردم دادند؛‌ همان‌طور که سیره رهبر معظم انقلاب نیز همان‌گونه است و جلوی مذاکره را نگرفتند هرچند فرمودند نتیجه‌ای ندارد‌‌‌ اما اجازه رشد سیاسی را دادند.

نقدی بیان کرد: ‌در واقع مردم در انقلاب اسلامی با اجازه و رهنمون مقام ولایت فقیه رشد کردند و حق کرامت دارند و امروز این رشد را در همه زمینه‌های علمی، ‌فرهنگی،‌ سیاسی و ... شاهد هستیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در ‌جمع شورایعالی بسیج اساتید فارس به بحث مدیریت بومی فضای مجازی اشاره و بیان داشت: چرا ملت ما باید در این قضیه تحقیر شوند و با وجود همه زیرساخت‌ها اما بابد مدیریت در دست ییگانگان با‌شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی گقت: ‌جوانان ما که امروز در مباحث پیچیده تکنولوڗی و ماهواره ای برنامه می‌نویسند جرا باید در میحث مدیریت فضای مجازی وارد شوند؛ این کمکاری برا‌ی چیست که دست بالای مدیریت اطلاعات در دست بیگانگان باشد و سود تراکنش‌های داخلی به جیب خارجی‌ها یاشد.

وی به بحث روشنگری نیز اشاره کرد و گفت: ‌ما در این مبحث هم کم کاری کرده ‌است؛‌ انقلاب اسلامی بر اساس مردم سالاری دینی حرکت می‌گند اما چرا باید این روشنگری انجام نشود که مردم سراغ فرد اشرافی یا لیست‌هایی بدون حتی یک اقتصاددان نروندـ

وی گفت: مطالبه اصلی از ا‌ساتید بسیجی این است که به مقوله بومی کردن علوم انسانی اسلامی بپردازند؛ چرا که تفاوت نوع دیدگاه در سیاست و فرهنگ همین نوع نگاه علوم انسانی اسلامی است و امروز تفاوت نوع اسلامی و تکدباوری با توع نگرش لیبرال و غرب باوری در همین متون علوم انسانی است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.