انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تربیت مجاهدان مؤمن است

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت:‌ انقلاب اسلامی به‌عنوان نقطه عطفی در تربیت مجاهدان مؤمن در تحول‌آفرینی‌های مستمر نقش مؤثری داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید فارس، مهدی زارع به‌مناسبت سالروز نامگذاری روز بسیج اساتید و گرامیداشت شهادت استاد فرزانه و مبارز نستوه شهید چمران بیان کرد:‌ دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال پرورش انسان‌های متعالی و در تراز انقلاب اسلامی است که خود را در زندان مادیگری حبس نکرده و به‌عنوان نیروی پیش برنده کشور، تهذیب و ایمان را در کنار استفاده از علم و فناوری به‌عنوان دو بال مهم برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های الهی مورد تأکید قرار می‌دهند.

وی با بیان این موضوع که انقلاب اسلامی به‌عنوان نقطه عطفی در تربیت عالمان عارف و مجاهدان مؤمن در تحول‌آفرینی‌های مستمر نقش مؤثر و اجتناب‌ناپذیری داشته است، گفت: شهید چمران به‌عنوان الگوی راستین علم، ایمان و اخلاق هیچ‌گاه مجذوب ظواهر حقیر دنیوی نشد و علم را وسیله‌ای در خدمت دین فرض کرد.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی لارستان افزود: شهید چمران، الگویی بزرگ برای استادان بسیجی و میراثی شریف برای مدرسانی در تراز انقلاب اسلامی بوده و پرواضح است که این الگوی فاخر می‌تواند نقش مهمی در تحقق تمدن نوین اسلامی داشته باشد.

زارع تصریح کرد: شهید چمران که به قول رهبر حکیم انقلاب اسلامی در وجود خود، تضادهای دروغین علم و ایمان را بی‌معنا کرده بود؛ روز شهادتش مبدأ بزرگی برای تاریخ تحولات همراهی علم و ایمان شد که نهایتاً به نام روز بسیج اساتید مزین شد.

وی با بزرگداشت این روز شریف و تبریک آن به استادان فرهیخته و ولایتمدار گفت: بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان مفتخر است که اعلام کند پذیرای استادانی بزرگ برای تمدن‌سازی سترگ مدنظر رهبر فرزانه انقلاب بوده که با تمرکز بر درنوردیدن مرزهای دانش و فناوری در مسیر اهداف آرمانی انقلاب اسلامی و امامان این انقلاب حرکت کرده و دستان همه صاحب‌نظران دلسوز دین و میهن را به گرمی می‌فشارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.