فریدون عباسی در اجلاسیه سالانه بسیج اساتید فارس مطرح کرد؛

راهبرد جمهوری اسلامی مقاومت حداکثری هم‌زمان با دیپلماسی پرقدرت است/ استاد بسیجی بُخل علمی ندارد

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: در حال حاضر راهبرد جمهوری اسلامی مقاومت حداکثری است و هم‌زمان با آن دیپلماسی پر قدرت تا اجازه ندهیم آمریکا اجماعی را علیه ما راه‌اندازی کند

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید فارس، دکتر فریدون عباسی در اجلاسیه سالروز بسیج اساتید و گرامیداشت شهید دکتر مصطفی چمران در تالار حکمت دانشگاه شیراز و در سخنانی با موضوع «راهبرد مقاومت در گام دوم انقلاب» و با اشاره به سخنان رهبر انقلاب و آیات قرآنی در خصوص مقاومت در برابر دشمنان اظهار داشت: طبق آیات قرآن، سرانجام مقاومت پیروزی است و باید باور کرد که خداوند نیز یاری می‌کند؛ همان‌گونه که در دفاع مقدس شاهد این امداد غیبی بودیم.

وی با بیان خاطراتی از دفاع مقدس که با دست‌خالی رزمندگان اسلام موفقیت‌های بزرگ به دست می‌آوردند، افزود: استقامت نه از روی قدرت‌طلبی و جنگ‌طلبی بلکه باید مبتنی بر عقل و شرع باشد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اقتدار و قدرت از الزامات مقاومت است، یادآور شد: اگر دشمن بداند که ما مقتدر و قدرتمند هستیم، جرات حمله به کشور را نخواهد داشت لذا امروز قدرت موشکی ما یک اقتدار محسوب می‌شود.

عباسی با اشاره به دیگر مؤلفه‌های اقتدار کشور گفت: اقتدار ما در مُوحّد بودن ما است و در طول تاریخ این مسئله ثابت شده است و امروز نیز استمرار رهبری پیامبر و ائمه در استقرار نظام ولایی خود را نشان می‌دهد.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی افزود: در حال حاضر راهبرد جمهوری اسلامی مقاومت حداکثری است و هم‌زمان با آن دیپلماسی پر قدرت تا اجازه ندهیم آمریکا اجماعی را علیه ما راه‌اندازی کند. البته نباید برجام را به هم زد بلکه باید با حفظ آن، به اهداف خود برسیم.

وی ادامه داد: آمریکا در حال عملیات روانی بر مردم است تا با فشار مردم بر برخی مسؤولان، زمینه را برای امضای تعهدهای بین‌المللی مهیا کند و این مسئله هرازگاهی از سوی برخی مسؤولان شنیده می‌شود.

عباسی با اشاره به اقدامات خرابکارانه آمریکا در منطقه نیز گفت: در برخی جبهه‌ها باید تحمل باخت و شکست را نیز داشت به‌ویژه آنکه دشمن همواره در حال راه انداختن جنگ نیابتی علیه کشور است لذا راهبرد مقاومت فعال و متحرک را با حفظ آرامش جامعه در جنگ نامتقارن باید دنبال کرد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه باید اقدام متقابل در برابر دشمن داشت، افزود: همان‌گونه که دشمن از طریق ابزارها و شبکه‌های مختلف، درصدد اقدامات گوناگون علیه کشور است، ما نیز باید با ابزارهای مختلف ازجمله سینما و هنر و تولید محتوا، مقابله‌به‌مثل کنیم.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی رونق تولید را ابزاری مؤثر در برابر تحریم دانست و تصریح کرد: امروز باید مشکل گلوگاه تولید را حل کنیم و بر تحریم غلبه کرد و مقاومت را با این اقدامات عملی، پیش ببریم.

وی با بیان اینکه اساتید بسیجی در کمک به کشور بخل علمی ندارند، با مثال زدن شهید شهریاری افزود: شهید شهریاری شهید هسته‌ای یکی از این اساتید بود که واقعاً بخل علمی نداشت. برخی می‌گفتند این سی دی علمی را چند سال توزیع نکنیم تا نانی از قبل آن بخوریم اما شهید شهریاری این‌گونه نبود. لذا بقیه اساتید بسیجی نیز برای پیشرفت کشور باید این‌گونه فکر کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.