نقد استاد بسیجی دانشگاه شیراز به حذف کنکور و ٤ صفر از پول ملی

یک عضو هیئت علمی و استاد بسیجی دانشگاه شیراز در حوزه علوم انسانی نوشت: معلوم نیست تصمیماتی که گرفته می‌شود عواقب اجتماعی و اقتصادی آن نیز سنجیده می‌شود یا فقط دنبال حل مشکل برای امروز هستند؟

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید فارس، یک عضو هیئت علمی و استاد بسیجی دانشگاه شیراز در حوزه علوم انسانی در یادداشتی کوتاه به نقد حذف کنکور و چهار صفر از پول ملی پرداخت.

معلوم نیست تصمیماتی که گرفته می‌شود عواقب اجتماعی و اقتصادی آن نیز سنجیده می‌شود یا فقط دنبال حل مشکل برای امروز هستند؟

قرار شده کنکور حذف شود و فقط درباره چند رشته محدود باقی بماند!

خوب آیا تعقل نمی‌کنند که ۹۰ درصد کنکوری‌های امروز حریصانه برای همان چند رشته وارد کنکور می‌شوند و اساسا سراغ رشته‌های بدون کنکور نمی‌روند که ابن مسأله دو پیامد خطرناک‌تر و بدتر از کنکور امروزی به دنبال دارد.

۱- چون ظرفیت ان چند رشته محدود است بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده از شدت حرص قبولی و کلاس‌های کنکور و ... روانی شده و بسیاری از آنها به کشورهای خارجی برای تحصیل در همان چند رشته مهاجرت خواهند کرد.

۲-رشته‌های علوم انسانی خصوصا و علوم پایه و برخی رشته‌های مهندسی که از کنکور خارج می‌شوند خریداری از بین افراد باهوش نخواهد داشت و این خطر بزرگی برای آینده کشور و علوم انسانی خواهد بود.
وی در ادامه به حذف چهار صفر پرداخت و نو‌شت: تا اقتصاد این کشور رو به ثبات اندکی می‌رود صدایی پیدا می‌شود تا این ثبات را بر هم بزند‌؛
بدون تردید حذف‌جهار صفر اقتصاد خرد را دچار سردرگمی و گیجی و تورم شدید خواهد کرد.

به اعتقاد این استاد دانشگاه، این شوک در حالی است که تن بیمار اقتصادِ ما قادر به تحمل بیماری جدید نیست.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.